Dieta wegetariańska z rybą

Dostępne kaloryczności: 1300, 1500, 1800, 2000, 2500 kcal

Zapewnij sobie zdrowe i pyszne posiłki dzięki diecie pudełkowej wegetariańskiej z rybą. Każdego dnia dostarczamy pełnowartościowe dania, wspierając Twoje zdrowe nawyki żywieniowe. 

Dieta Wegetariańska z rybą opiera na produktach roślinnych – produkty zbożowe, warzywa, owoce, nasiona roślin strączkowych, pestki, nasiona oraz na rybach. Dodatkowo zawiera w sobie nabiał i jaja. 

Dieta wegetariańska z rybą, korzystnie wpływa na zdrowie, zapobiegając najczęstszym chorobom cywilizacyjnym, poprawiając stan zdrowia, szczególnie jeśli chodzi o obniżenie cholesterolu, ciśnienia tętniczego. Pozytywnie wpływa na pracę mózgu, odporność organizmu, oraz gospodarkę węglowodanową.  

Za prozdrowotne właściwości diety wegetariańskiej z rybą ma wpływ obecność wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w tym omega- 3 i omega – 6. Omega- 6 występują w olejach roślinnych jak i orzechach, pestkach czy nasionach. Natomiast kwasy omega- 3 obecne są głównie w rybach, a najbardziej wartościowe uznaje się jego dwa rodzaje, kwas EPA i DHA. Kwasy te spełniają ważną rolę w funkcjonowaniu serca, oczu i mózgu.

Poza cennymi kwasami tłuszczowymi dieta wegetariańska z rybą cechuje się dużą zawartością błonnika, antyoksydantów, witamin i składników mineralnych. Co sprawia, że może ona dbać o zdrowie przez wiele lat, jej charakter sprawia, że jest ona zbliżona do diety śródziemnomorskiej – a ta z kolei jest uznawana jako jedna z najzdrowszych diet. 

Nasza dieta pudełkowa nie jest tylko zdrowa ale też smaczna. Brak mięsa w tej diecie nie powoduje braku smaku. Mięso zastępowane jest roślinnymi alternatywami opierającym się na białku roślinnym, jak i rybami. 

Dieta pełna zalet

Dodatkowymi zaletami diety wegetariańskiej z rybą jest obniżenie cholesterolu i ciśnienia tętniczego co zdecydowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. Osoby odżywiające się w sposób roślinny odznaczają się niższym wskaźnikiem BMI oraz zmniejszonym ryzykiem zachorowań na najczęstsze choroby cywilizacyjne 

Dieta pudełkowa wegetariańska z rybą może być dostosowana do różnych celów zdrowotnych. Bez względu na to, czy chcesz zrzucić zbędne kilogramy, poprawić swoją kondycję fizyczną czy po prostu zadbać o ogólny stan zdrowia. Catering diety pudełkowej może być spersonalizowany, aby dostarczyć Ci posiłki idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Brak mięsa nie oznacza braku smaku, wielu ludzi obawia się spróbowania diety wegetariańskiej z rybą ze względu na przyzwyczajenie do jedzenia mięsa, lecz nasz catering gwarantuje równie smaczne i zdrowe alternatywy. Mięso zastępowane jest rybami oraz produktami roślinnymi cechującymi się wysoką zawartością białka (fasola, ciecierzyca, soczewica, tofu, soja, nasiona, pestki)  jak i jajami i nabiałem.

Zamawiając catering diety pudełkowej wegetariańskiej z rybą, możesz być pewien, że Twoje posiłki są starannie przygotowane pod kątem dostarczenia pełnowartościowych składników odżywczych. Warzywa, owoce, orzechy, nasiona, pełnoziarniste produkty zbożowe i rośliny strączkowe są bogatym źródłem białka, błonnika, witamin i minerałów. To idealne rozwiązanie dla osób pragnących utrzymać odpowiednią wagę, poprawić zdrowie układu sercowo-naczyniowego i wspomóc pracę układu trawiennego. W naszej diecie wegetariańskiej nie musisz bać się brakiem pełnowartościowego białka, ponieważ przez to że nasza dieta jest urozmaicona w ciągu dnia wszystkie niezbędne aminokwasy zostaną dostarczone do twojego organizmu. Ponadto zawiera nabiał i jajka w których pełnowartościowe białko występuje. 

Nasi Dietetycy zadbali również, aby serwowane posiłki zawierały wartościowe kwasy omega 3 oraz pełen zestaw witamin. Są niezbędne aby organizm prawidłowo funkcjonował.

W naszych posiłkach nie brakuje również roślinnego żelaza które odpowiada za dostarczanie tlenu do naszych komórek, gwarantuje nam to dużo lepsze samopoczucie i motywację do działania na cały dzień.

Średni tygodniowy rozkład makroskładników

Dieta wegetariańska z rybą, dla kogo?

Dieta wegetariańska z rybą polecana jest dla każdego, kto chce odżywiać się zdrowo i różnorodnie, a za pomocą zróżnicowanego jedzenia zadbać o swoje zdrowie. Polecana jest osobom z chorobami układu krążenia, z podwyższonym cukrem we krwi, insulinooporością, cukrzycą typu 2,  osobą starszym, jako profilaktyka chorób neurodegeneracyjnych, ze zdiagnozowanym zespołem metabolicznym, z nadmierną masą ciała.

Ichtiwegetarianizm – posiłki wegetariańskie i ryby

Nie każdy jest gotowy, aby z dnia na dzień porzucić wszystkie produkty mięsne. Dla tych, którzy dopiero zaczynają lub mają zamiar zacząć zmieniać swoje nawyki żywieniowe, posiłki wegetariańskie z rybami będą strzałem w dziesiątkę. Ichtiwegetarianizm różni się od tradycyjnego wegetarianizmu pozostawieniem w jadłospisie ryb i owoców morza. Zmiana będzie więc delikatniejsza, ale bez wątpienia odczuwalna. Mięso ryb uważane jest za jedno z najzdrowszych, szczególnie w przypadku, gdy pochodzi z ekologicznych hodowli i łowisk.Właśnie takie staramy się wybierać, aby podawane przez nas posiłki z ryb były nie tylko smaczne, ale i bardzo zdrowe. To coś, co wyróżnia nas wśród innych pomorskich cateringów dietetycznych. Skomponowane przez nas menu pozwoli Ci też poznać zalety diety wegetariańskiej – z nami odkryjesz na nowo roślinne smaki, a sposoby, na jakie można przygotować warzywa i owoce, na pewno Cię zaskoczą.

Posiłki zawarte w diecie wegetariańskiej z rybami pozwolą Ci zmienić Twoje nawyki żywieniowe na znacznie zdrowsze. Jeśli nie do końca odpowiada Ci menu wegańskie lub wegetariańskie, albo chcesz sprawdzić, czy takie posiłki są dla Ciebie, to dieta wege z rybami, będzie idealną opcją. Smaczne i zróżnicowane dania zawierają to, co najlepsze i niezbędne dla Twojego organizmu.Jednocześnie pozwolą Ci one zadbać o odpowiedni stan zdrowia i dobre samopoczucie!

Ilość posiłków w diecie

Wiele kaloryczności do wyboru

W naszym cateringu oferujemy dietę Wegetariańską o pięciu wariantach kaloryczności: 1300, 1500, 1800, 2000 oraz 2500. 

Na każdy zestaw składa się pięć posiłków: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Wszystkie posiłki są zbilansowane pod względem makroskładników, ponadto bogate są one w warzywa i owoce, by nie dopuścić do niedoborów witamin i składników mineralnych. 

Dieta – konsultacje dietetyczne

W każdym momencie trwania diety możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych. Nieważne czy jesteś na początku drogi, czy korzystasz z diety od dłuższego czasu. Jesteśmy dla Ciebie od poniedziałku do piątku. Konsultację możesz umówić kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta. 

Zamów dietę