Dieta wegetariańska

Dostępne kaloryczności: 1300, 1500, 1800, 2000, 2500 kcal

Zapewnij sobie zdrowe i pyszne posiłki dzięki diecie pudełkowej wegetariańskiej. Każdego dnia dostarczamy pełnowartościowe dania, wspierając Twoje zdrowe nawyki żywieniowe. 

Dieta Wegetariańska opiera się na produktach roślinnych: warzywach, owocach, kaszach i nasionach. Eliminuje ona mięso, jednak posiłki są sycące, smaczne i różnorodne. Dodatkowo zawiera produkty mleczne i jaja

Dieta pełna zalet

Dodatkowymi zaletami diety wegetariańskiej jest obniżenie cholesterolu i ciśnienia tętniczego co zdecydowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. Osoby odżywiające się w sposób rośliny odznaczają się niższym wskaźnikiem BMI oraz zmniejszonym ryzykiem zachorowań na najczęstsze choroby cywilizacyjne 

Dieta pudełkowa wegetariańska może być dostosowana do różnych celów zdrowotnych. Bez względu na to, czy chcesz zrzucić zbędne kilogramy, poprawić swoją kondycję fizyczną czy po prostu zadbać o ogólny stan zdrowia. Catering diety pudełkowej może być spersonalizowany, aby dostarczyć Ci posiłki idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Brak mięsa nie oznacza braku smaku, wielu ludzi obawia się spróbowania diety wegetariańskiej ze względu na przyzwyczajenie do jedzenia mięsa, lecz nasz catering gwarantuje równie smaczne i zdrowe alternatywy. Mięso zastępowane jest produktami roślinnymi cechującymi się wysoką zawartością białka (fasola, ciecierzyca, soczewica, tofu, soja, nasiona, pestki)  jak i jajami i nabiałem.

Zamawiając catering diety pudełkowej wegetariańskiej, możesz być pewien, że Twoje posiłki są starannie przygotowane pod kątem dostarczenia pełnowartościowych składników odżywczych. Warzywa, owoce, orzechy, nasiona, pełnoziarniste produkty zbożowe i rośliny strączkowe są bogatym źródłem białka, błonnika, witamin i minerałów. To idealne rozwiązanie dla osób pragnących utrzymać odpowiednią wagę, poprawić zdrowie układu sercowo-naczyniowego i wspomóc pracę układu trawiennego. W naszej diecie wegetariańskiej nie musisz bać się brakiem pełnowartościowego białka, ponieważ przez to że nasza dieta jest urozmaicona w ciągu dnia wszystkie niezbędne aminokwasy zostaną dostarczone do twojego organizmu. Ponadto zawiera nabiał i jajka w których pełnowartościowe białko występuje. 

Nasi Dietetycy zadbali również, aby serwowane posiłki zawierały wartościowe kwasy omega 3 oraz pełen zestaw witamin. Są niezbędne aby organizm prawidłowo funkcjonował.

W naszych posiłkach nie brakuje również roślinnego żelaza które odpowiada za dostarczanie tlenu do naszych komórek, gwarantuje nam to dużo lepsze samopoczucie i motywację do działania na cały dzień.

Średni tygodniowy rozkład makroskładników:

Dieta Wegetariańska – dla kogo?

Dieta wegetariańska jest rekomendowana osobą które zmagają się z powszechnymi chorobami cywilizacyjnymi do których należą otyłość, choroby układu krążenia (nadciśnienie, miażdżyca, choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca) cukrzyca t.2., niektóre nowotwory, lub chcą nim zapobiec. 

Dieta wegetariańska może być dobrym rozwiązaniem dla osób interesujących się klimatem oraz ekologia, bowiem przemysł mięsny jest bezpośrednio powiązany z ociepleniem klimatu jak i negatywnie wpływa na środowisko.

Z diety wegetariańskiej skorzystają osoby dla których nie jedzenie mięsa jest wartością moralną. 

Ilość posiłków w diecie

Wiele kaloryczności do wyboru

W naszym cateringu oferujemy dietę Wegetariańską o pięciu wariantach kaloryczności: 1300, 1500, 1800, 2000 oraz 2500. 

Na każdy zestaw składa się pięć posiłków: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Wszystkie posiłki są zbilansowane pod względem makroskładników, ponadto bogate są one w warzywa i owoce, by nie dopuścić do niedoborów witamin i składników mineralnych. 

Dieta – konsultacje dietetyczne

W każdym momencie trwania diety możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych. Nieważne czy jesteś na początku drogi, czy korzystasz z diety od dłuższego czasu. Jesteśmy dla Ciebie od poniedziałku do piątku. Konsultację możesz umówić kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta. 

Zamów dietę