Dieta ketogeniczna

Dostępne kaloryczności: 1200, 1500, 2000, 2500, 3000 kcal

Dieta ketogeniczna to dieta wysokotłuszczowa i niskowęglowodanowa. Ten sposób odżywiania polega na wysokim spożyciu tłuszczu, niskim spożyciu węglowodanów i podaży białka na poziomie wyznaczonym przez normy.

Spożycie węglowodanów na poziomie 20-50 g dziennie wprowadza organizm w stan ketozy, w którym podstawowym źródłem energii dla wszystkich komórek ciała, w tym mózgowych, stają się ciała ketonowe (produkty metabolizmu tłuszczu), a nie glukoza (produkt metabolizmu węglowodanów).

Stan ketozy powoduje, że nawet 80-90% energii pochodzi z ciał ketonowych, czyli z tłuszczów. Stąd nazwa – dieta ketogeniczna. Aby stan ketozy był możliwy do uzyskania nie wolno włączać do codziennej diety posiłków oraz płynów wpływających na zmianę proporcji założonych makroskładników.  

Warto podkreślić, że dieta keto wydłuża uczucie sytości po posiłku i obniża łaknienie, może powodować uczucie lekkości i wzrost energii. Podczas stosowania diety ketogenicznej następuje spadek ilości glikogenu, a tym samym wody w organizmie. Wykazuje korzystne działanie w chorobach neurodegeneracyjnych, zespole Retta, Dravet, Doose czy stwardnieniu guzowatym. Ponadto reguluje wydzielanie insuliny, dlatego może być korzystna w insulinooporności. 

Średni tygodniowy rozkład makroskładników:

Dieta Keto w Fit Dieta dla kogo?

Dieta keto jest dietą restrykcyjną i z pewnością nie jest dla każdego. Warto pamiętać, że długotrwałe korzystanie z tej diety również może być niekorzystne, dlatego warto ograniczyć ją czasowo. Jeżeli zastanawiasz się, czy możesz z niej skorzystać koniecznie skontaktuj się z naszym dietetykiem. 

Dieta keto nie jest wskazana dla:

  • osób z chorobami sercowo – naczyniowymi
  • osób, które borykają się z zaburzeniami funkcjonowania układu pokarmowego
  • kobiet w ciąży i karmiących piersią
  • osób z niewydolnością wątroby, chorobami trzustki
  • osób cierpiących na niedożywienie 
  • osób z niedoborami witamin 

Ilość posiłków w diecie

Dieta ketogeniczna – zawartość pudełek

Nasza dieta ketogeniczna składa się z warzyw nisko skrobiowych z przewagą warzyw podawanych na surowo, owoców nisko skrobiowych, tłuszczy pochodzenia roślinnego (oleje roślinne, oliwa, awokado, pestki, nasiona) oraz zwierzęcego (zawarte w mięsie- wieprzowina, wołowina, tłuste ryby, masło, tłuste sery i nabiał); produktów wysokobiałkowych głównie pochodzenia zwierzęcego (mięso, ryby, jaja) oraz nabiale (sery, śmietany, jogurty, mleko)

Dieta ketogeniczna – dostępne kaloryczności

W naszym cateringu oferujemy dietę keto o pięciu wariantach kaloryczności: 1300, 1500, 2000, 2500 oraz 3000. 

Na każdy zestaw składają się cztery posiłki: śniadanie, II śniadanie, obiad i kolacja. Wszystkie posiłki są zbilansowane pod względem makroskładników odpowiednich dla  diety ketogenicznej, ponadto bogate są one w warzywa i owoce, by nie dopuścić do niedoborów witamin i składników mineralnych. 

Dieta – konsultacje dietetyczne

W każdym momencie trwania diety możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych. Nieważne czy jesteś na początku drogi, czy korzystasz z diety od dłuższego czasu. Jesteśmy dla Ciebie od poniedziałku do piątku. Konsultację możesz umówić kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta.

Zamów dietę