Dieta o niskim indeksie glikemicznym w Trójmieście

Szukasz w Trójmieście smacznych posiłków, które może zjeść osoba z cukrzycą? Jeśli tak, to nasza dieta o niskim indeksie glikemicznym jest dla Ciebie. Sprawi ona, że w końcu zapanujesz nad funkcjonowaniem gospodarki cukrowej w organizmie. Jeśli masz problemy z niewłaściwym poziomem glukozy we krwi, to takie posiłki będą dla Ciebie odpowiednie. Dieta ta jest wskazana przy insulinooporności (bez podwieczorków w postaci Smoothie), cukrzycy.

Co istotne, stosowanie naszej diety ogranicza ryzyko wystąpienia cukrzycy, chorób serca oraz otyłości. Starannie skomponowane menu sprawi, że poczujesz się dużo lepiej. Co więcej nie będziesz się zastanawiać, czy na pewno prawidłowo się odżywiasz. Teraz już wszystko będziesz mieć pod kontrolą – nawet swoją wagę. Menu diety z niskim indeksem glikemicznym jest urozmaicone i na pewno przypadnie Ci do gustu.

Pełnowartościowa dieta o niskim indeksie glikemicznym w Gdańsku

Posiłki, które znajdziesz w diecie o niskim indeksie glikemicznym, opierają się na: warzywach, owocach, mięsie, rybach, produktach mlecznych, jajach, nasionach roślin strączkowych oraz na orzechach. Składniki w daniach mają niski indeks glikemiczny oraz ładunek glikemiczny (udział gramowy danego składnika w potrawie). Dieta z niskim indeksem glikemicznym jest urozmaicona, ale też pełnowartościowa. Dostarcza ona organizmowi wszystko, co najlepsze przy stanie chorobowym, czyli cukrzycy. Osobom z dolegliwościami pokarmowymi polecamy także dietę bez laktozy.

Jak stosować dietę o niskim IG?

W przypadku diety o niskim IG duże znaczenie ma nie tylko dobór odpowiednich składników, czy ich właściwy sposób podania. Ważne jest to, w jaki sposób i kiedy jesz przygotowane przez nas posiłki. Dzięki naszym wskazówkom osiągniesz więcej niż zadowalające rezultaty diety i poczujesz się znacznie lepiej.

Stosując dietę o niskim IG, przede wszystkim pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Uważaj, aby w trakcie podgrzewania dań nie zostały one przegrzane. Obróbka termiczna podnosi indeks glikemiczny posiłku. Równie istotne jest także spożywanie posiłków o regularnych porach. Stwórz rutynę, do której będzie mógł się przyzwyczaić Twój organizm.

Już teraz wypróbuj posiłki stworzone dla Ciebie, a na pewno będziesz zadowolony!

Zamów dietę